V okolí Salaše

Zámek Kunín

Kunínský zámek je jedním z nejcennějších barokních zámků severní Moravy a Slezska. Nachází se v obci Kunín u Nového Jičína. Jen 4 km od hotelu Salaš – směr Opava. Byl navržen architektem Johannem Lucasem von Hildebrandtem. V okolí zámku je nádherný park vhodný pro krátkou procházku.

Doporučujeme navštívit i expozici zámku, která stojí za shlédnutí.

Vzdálenost od Salaše: 6,7 km

Zřícenina hradu Starý Jičín

Zřícenina hradu Starý Jičín je ve vzdušné vzdálenosti 4 km od obce Nový Jičín.
Starý Jičín je mohutná zřícenina hradu na vrcholu Starojického kopce nad obcí Starý Jičín v blízkosti Nového Jičína.

Vzdálenost od Salaše: 8,9 km

Bannerova studánka

Studánka se nachází na začátku lesíku u Hotelu Salaš v obci Šenov u Nového Jičína. Bannerova studánka má silný pramen, který vyvěrá na severním svahu vyvýšeniny. Vede severovýchodním směrem v horní části katastru obce Bernartice nad Odrou. V blízkosti studánky se nachází krásný les a z hůrky je rovněž nádherný výhled do okolní krajiny.

Chov starokladrubských koní – David Haitl

Tato stáj se nachází v Bernarticích nad Odrou nedaleko Nového Jičína 5 min autem od hotelu Salaš. Věnuje se chovu starokladrubských koní. Momentální stav koní je 18.

Jsou jimi: 1 plemenný hřebec, 6 chovných klisen, 2 valaši, 1 tříletá klisna, 1 tříletý hřebec, 2 dvouletí hřebci, 5 ročních hřebců.

V příštím roce 2018 očekáváme narození dalších hříbat. Dále zde míváme ustájeny soukromé koně a koně na výcvik. Naši koně jsou všestranně využíváni – pod sedlem, v zápřeži, pro práci apod.

Štramberk

je město na Moravě v okrese Nový Jičín poblíž Kopřivnice. Leží na svazích Zámeckého kopce, Kotouče a Bílé hory v Libotínských vrších v předhůří Beskyd. Je vzdálen 15 km od hotelu Salaš směr Kopřivnice
Žije zde přibližně 3 500 obyvatel.

Dominantou města je hrad Štramberk s gotickou věží Trúba o výšce 40 metrů průměru 9 metrů, která slouží od roku 1903 jako rozhledna. Podhradí bylo v roce 1359 povýšeno moravským markrabětem Janem Jindřichem na městečko. Ve městě na náměstí sídlí Muzeum Štramberk a Muzeum Zdeňka Buriana. Zdejší městská památková rezervace chrání nejen samotné jádro města, ale zejména historickou dřevěnou zástavbu na předměstí.

Na hoře Kotouč se nachází městský park Národní sad s galerií soch a památníků osobností české historie a s jeskyní Šipka, která se proslavila nálezem zlomku spodní čelisti neandertálského dítěte, tzv. Šipecká čelist. Objevitelem Šipecké čelisti je Karel Jaroslav Mašek (1851–1916). Autorem jeho pamětní desky odhalené 6. srpna 1922 na stěně jeskyně byl sochař František Juraň.

Vzdálenost od Salaše: 13 km

Botanická zahrada a arboretum Štramberk

Botanická zahrada a arboretum Štramberk je ve vzdušné vzdálenosti 8 km od obce Nový Jičín.
Botanická zahrada a arboretum Štramberk je nedávno založená přírodní botanická zahrada v západní části města Štramberk. Jejím těžištěm je starý vápencový lom, zvaný Dolní Kamenárka.

Vzdálenost od Salaše: 13 km

Kopřivnice

je město v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji, 10 km východně od Nového Jičína a 28 km jižně od Ostravy na potoce Kopřivničce. Žije zde přibližně 22 tisíc obyvatel. Ve městě sídlí automobilka Tatra a historické muzeum.

Vzdálenost od Salaše: 16 km

Technické muzeum Tatra

je muzeum v Kopřivnici na adrese Záhumenní 367/1. Věnuje se historii Kopřivnické vozovky a automobilky Tatra. Je jednou z částí Regionálního muzea v Kopřivnici.

Jeho budova byla dokončena 2. října 1997 a následující den bylo muzeum poprvé otevřeno. Přesunuly se do ní expozice z Lašského muzea, které od roku 1967 pod správou podniku Tatra vystavovalo historii automobilky. Výstavní plocha budovy je necelých 5 tisíc metrů čtverečních.
Výstava zahrnuje 60 osobních a nákladních vozů a sbírku designů, trofejí a částí automobilů. Součástí muzea je též expozice věnovaná Emilovi a Daně Zátopkovým.

Od otevření muzea byl před ním umístěn motorový vůz Slovenská strela. V létě roku 2018 byl odvezen do Hranic na Moravě na opravu.

Vzdálenost od Salaše: 16 km

Letní koupaliště v Kopřivnici

se nachází v nádherném přírodním prostředí na okraji městského lesa pod zříceninou hradu Šostýn a horským masívem Červeného kamene.
V areálu se nachází plavecký bazén o rozměrech 50 x 20 metrů, bazén pro neplavce 50 x 20 m a dětský kruhový bazén. Dva padesátimetrové bazény poskytují návštěvníkům dostatek prostoru pro pobyt ve vodě, neplavecký bazén s tobogánem ( 70 m ) nabízí zážitek z jízdy ve vodním korytu. Přestože je kapacita areálu až 2400 osob, vždy zde naleznete dostatek prostoru pro oddych a slunění nebo sport a občerstvení.

K dispozici jsou dva letní bary s terasami a nově rekonstruovaná restaurace. Aktivnímu pohybu se mohou věnovat návštěvníci na beachvolejbalovém hřišti, na minigolfu, zahrát si stolní tenis nebo fotbálek.
V areálu funguje půjčovna sportovních potřeb. Rovněž lze využít nedaleký tenisový kurt,volejbalové a nohejbalové kurty.V blízkosti se nachází značené cyklistické kondiční okruhy „Šostýn“ a turistické trasy pro pěší.

Vzdálenost od Salaše: 16 km

Lyžařský areál HEI park – Tošovice

Lyžařský areál HEI park – Tošovice je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Nový Jičín.

Skiareál Tošovice se nachází zhruba 3 km severně od města Odry v předhůří Oderských vrchů v nadmořské výšce 384–463 m.

Vzdálenost od Salaše: 23 km

Menu